loading

İnstagramda 10.000 Takipçiye Ulaşmanın Yolları

05-08-2018 19:28    586

İnstagram, son yıllarda kullanıcı sayısı son derece artan ve popülerleşen sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Bundan dolayı kişisel kullanıcı hesaplarından kurum ve işyerlerinin kullanıcı hesaplarına kadar birçok kullanıcı hesabı yüksek oranda bir takipçi kitlesine sahip olmak istemektedir. Çünkü takipçi kitlesinin yüksek sayıda olması daha çok kişinin sizinle Keşfet sayfasında karşılaşmasına sebep olmaktadır ve bu durum da daha çok insan ile iletişim kurarak kendinizi ifade etme şansını size vermektedir. Peki, İnstagram’da nasıl 10.000 takipçiye ulaşılır? İnstagramda 10.000 takipçiye ulaşmak için ne yapmalısınız? Sizin için takipçi sayısını arttırmanın yolları listesini derledik. Makalemizin devamınad anlatacağımız takipçi arttırma tekniklerini kullanırsanız, takipçileriniz mutlaka 10.000’e zaman içinde varacaktır.

10.000 Takipçiye Nasıl Ulaşırım?
Siz de kullanıcı hesabınızın popüler olmasını, herkes tarafından konuşulmasını istiyorsanız, attığınız bir fotoğrafa anında beğeni gelmesini istiyorsanız yapmanız gereken şey aşağıdaki bazı yöntem ve teknikleri gerçekleştirerek takipçi akışınızı izlemek ve bu yöntemlerde ısrarcı olmaktır.

Takipçi sayısının İnstagram’da artması için yapmanız gereken ilk şey sürekli ve düzenli olarak post paylaşmaktır! İnsanlar birkaç post attıktan sonra İnstragram’da ünlü olma ümitleri sönmektedir ve artık post atmamaya başlamaktadır. Fakat unutmayın ki hiçbir hesaba takipçiler birkaç gönderide gelmezler. Öncelikle sizin, İnstagramda kalıcı olduğunuzun, içeriklerinizin paylaşılmaya değer olduğuna sizin de inandığınızın kanıtını sunmanız gerekir. Bu da ancak düzenli olarak fotoğraf paylaşmak, gündelik hikayeler ile insanların ana sayfasında kendinizi hatırlatmak gibi metotlar ile mümkündür.
10.000 takipçiye nasıl ulaşırım diye soruyorsanız, yapmanız gereken bir diğer şey ise dönemin fotoğraf trendlerine ayak uydurmaktır. Ünlülerin, İnstagram fenomenlerinin ve en çok like alan hesapların profillerini inceleyin. Hepsinin o dönem sıklıkla paylaştığı bir poz, bir manzara tarzı, ya da fotoğraflarına sıklıkla uyguladığı bir filtre uygulaması mutlaka her dönem bulunur. Siz de trendlere ve moda olan her şeye ayak uydurmasını bilin ve bu trendlere uygun, ilgi çekici, kabul gören fotoğraflarınızı paylaşarak insanların beğenisini kazanmaya bakın. İnsanlar sizin trende en uygun fotoğraflarınızı beğendikçe fotoğraflarınız başkalarının ana sayfasına düşecektir ve bu şekilde daha çok takipçiye ulaşacaksınızdır. 10.000 takipçiden sonra 100.000 takipçi hedefine kadar bile bu tarz yöntemlerle gitmeniz mümkündür.
Yüksek takipçili olmak İnstagram hesapları için çok zor bir şey değildir. Yapmanız gereken bir diğer şey İnstagram profilinizin bir teması olmasını sağlamanızdır. Genel olarak fotoğraflarınızın renk skalasının, poz biçiminizin, post atma aralıklarınızın oluşturduğu bir tema, İnstagram sayfanızı profesyonel göstererek takipçinizi arttıracaktır.
Takipçileriniz ile samimi bir iletişim kurmanız bir diğer önemli kuraldır. Takipçilerinizin sizi tanımak adına kimi zaman attığınızı bir fotoğrafın altına yorum olarak attıkları sorulara mesafeli fakat içten cevaplar verin. Ara sıra esprili bir dil kullanmaktan kaçınmanıza gerek yok. Ne de olsa son dönemlerin trendi esprili cevaplar ile hafif nüktedan bir tat yaratmak. Takipçileriniz kimi zaman size direct message denilen sistemden özel sorular da sorabilirler. Özel hayatınız ile ilgili cevaplamak istemeyeceğiniz kadar zor sorular olmadıkları sürece onlara da cevap vermenizi öneririz çünkü takipçilerinizin takip ederek her fotoğrafını gördükleri insanı tanımak istemesi oldukça doğaldır. Kendinizi tanıtmaktan çekinmeyin.
10.000 Takipçiye Ulaştıktan Sonra Ne Yapılabilir?
Takipçi hedefinize ulaştıktan sonra düzenli olarak yaptığınız paylaşımlardan vazgeçerseniz ve artık profilinize gereken önemi göstermezseniz zamanla takipçi kaybetmeniz kaçınılmazdır. Bundan dolayı unutmamanız gereken en önemli kural şudur: İnstagram’da popüler olmak istikrarlı olmaktan geçmektedir.


Etiketler: