loading

İnstagram Analiz Araçları

05-08-2018 19:25    620

İnstagram sayfalarınız hakkında yapacağınız analizler sayfanızı büyütme konusunda size oldukça yardımcı olacaktır. İnstagram analiz araçları sayesinde birçok veriye ulaşabilirsiniz. Siteler bu konularda farklı çözümler sunmakta ve instagram tecrübenizi daha kaliteli bir seviyeye çekmektedir. Bu analizler dijital ölçümleme yöntemleri ile yapılmaktadır. Dijital ölçümleme instagram ve daha birçok farklı sosyal paylaşım sitesi için yapılabilir. Aynı zamanda siz kendinize özel dijital ölçümleme yapabileceğiniz platformlarda bulabilirsiniz. İnstagram üzerinden analiz yapan siteler ise şuan çoğu ücretsiz ve gayet düzgün çalışan programlardan oluşmaktadır.

İnstagram Analiz Araçları

İnstagram analizi yapılan siteler şu şekildedir;

1.) Owlmetrics:

Owlmetrics en gelişmiş instagram analiz sitelerinden biridir. Üzerinde yapabileceğiniz işlemlerin çoğunu başka bir platformda bulmak zordur. Tek sorunu ise arayüz olarak diğer sitelere göre biraz daha kullanmasının zor olmasıdır. Bu durum ise elbette sunduğu çoklu çözümler nedeniyle olmaktadır.

Owlmetrics ile sayfanızın paylaşım yapması gereken saatleri, takipçilerinizin büyüme oranı, takipçilere oranla etkileşim sayınız, size uygun olabilecek hashtaglar bulabilirsiniz. Bütün bunların yanında sizinle aynı sektörde hizmet veren diğer rakiplerinizin analizlerine bakarak daha sağlam çözümler sağlayabilirsiniz.

2.) Social Bakers

Social bakers daha çok sizin içeriklerinize ve verdiğiniz dijital reklamlara yönelik çözümler sunar. İlk olarak bu konularda size detaylı veriler veren social bakers ile birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınız ve sayfanızı uyum içerisinde götürdüğünüz zaman ciddi takipçi dönüşümleri yaşayabilirsiniz.

3.) Keyhole

Keyhole size içerik sunar. Size verdiği zaman aralıklarında size ne türde paylaşımlar yapmanız gerektiğini analiz eden sistem oldukça sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. Takipçilerinize doğru içerikler sunmanız sayesinde etkileşim oranlarını artacaktır. Keyhole yine rakiplerinizi analiz etme konusunda fonksiyonlar sunar. İnstagram analiz siteleri arasında en verimli çalışanlardan bir tanesidir.

4.) Brandwatch

Brandwatch diğer sosyal analiz siteleri ile aynı görevi görmez. Burada sizin hakkınızda internette ne konuşuluyor ne tür şikayetler var tarzında verileri görüntüleyebilirsiniz. Dijital ortamlarda müşteri memnuniyeti her zamandan daha fazla önemli konumdadır. Bu nedenle bu müşterileri tekrar kazanmak sizin için önemlidir. Aynı zamanda olumlu yorumları okuyarak yaptığınız işleri daha iyi analiz edersiniz.

5.) Minter.io

İnstagram fotoğraf gösterme algoritması yeni yüklenen fotoğrafları değil etkileşim oranlarını ana hedef olarak kullanmaktadır. Bu nedenle attığınız bir fotoğrafın görüntüleceği saatleri minter.io üzerinden sayfanızı analiz ettirerek bulabilirsiniz.

6.) AgoraPulse

Agorapulse toplu sosyal medya hesabı kullanımı sağlamaktadır. Bütün hesaplarınızı tek bir uygulama üzerinden yönetebilirsiniz. Üstelik yaptığınız paylaşımları diğer paylaşım sitelerine uyumlu hale getirmek gibi bir sorununuz kalmaz. Bunu uygulama sizin için paylaşırken yapar.

7.) Quintly

Agorapulse ile benzerlik gösterse bile birbirlerinden oldukça farklıdır. Quintly diğer sosyal medya hesaplarınızı analiz ederek sayfaları birbirlerine destek olmak için nasıl kullanacağınız ile ilgili sizlere bilgi verir. 

İnstagram Analiz Programları Çalışıyor Mu?

Öncelikle bu sayfalar ile asla kişisel bilgiler alamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinde kötü niyetli birçok kişi sayfanıza bakanlar hakkında kişisel bilgiler vereceğini söyleyerek insanları zarara uğratmaktadır. Güvenilir platformlar kullanıldığı sürece instagram sayfa analizi siteleri kesinlikle çalışmaktadır. Herkes tarafından bilinen ve internet ortamında hakkında iyi yorumlar olan, kurumsal sayfaları seçim yaparak instagram hesabınız hakkında analiz yaptırabilirsiniz. İnstagram analiz siteleri ilk çıktıkları zaman ücretli hizmet veriyorken şuan çoğu ücretsiz hizmet vermektedir. Bu nedenle ücretli sayfaları kullanmanız için bir neden yoktur. Ücretsiz instagram analizi sitelerinden rahatlıkla bütün işlemleri yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken güvenilir mecraları seçmek.


Etiketler: